Son Dakika
22 Ağustos 2014 Cuma
Sponsorlu bağlantılar

Şubat 2014 Öğretmen Ataması

09 Aralık 2013 Pazartesi, 13:00
indir

2014 şubat öğretmen atamaları, Bakan Nabi Avcı 2014 öğretmen atamaları hakkında ne dedi?, şubat atamasında kaç öğretmen atanacak, 2014 Şubat öğretmen atamaları hakkındaki yazımız:

TGRT de yapılan programa katılan Nabi Avcı programda: 2014 şubat öğretmen ataması hakkındaki sorulara açıklık getirdi. Bakan Avcı’nın konuşması:

“Bizim atama takvimimiz ağustos, fakat ocak ayında Milli Eğitim Bakanlığından emekli olacak öğretmenlerimiz var. Bunların sayısının aşağı yukarı 8 bin civarında olacağını tahmin ediyoruz. Sayın Başbakan dedi k” ağustosu beklemeyin, bu emekli olan öğretmenlerin yerine hemen takviye edin, hemen doldurun hatta üzerine biraz daha koyun.” Aslında biliyorsunuz Maliye Bakanlığının uygulaması herhangi bir kamu kuruluşunda diyelim ki Tarım Bakanlığında 1000 kişi emekli olursa onun ancak %50′si kadar yerine alabiliyor. Şu anki personel uygulaması böyle, bu bizim içinde geçerli. Sayın Başbakan -teşekkür ederiz- dolayısıyla bize eğer 8 bin kişi emekli olursa 4 bin değil 10 bin yapalım bu ki açıklarımızı biraz daha kapatmış olalım diye açıklaması oldu. Bizde bunu memnuniyetle uygulayacağız.” dedi.

Atamalarda 50 puan barajı konulacak mı?

50 puan barajı konusuna da açıklık getiren Bakan Nabi Avcı, konuşmasının devamında:

“10 bin için 50 puan barajının üzerinde 60 vardı bazı branşlarda 50 olabilir, en azından açıkları dolduruncaya kadar onu düzenleyeceğiz.” dedi.

Şubat ayı öğretmen atamaları hakkında Bakan Avcı’nın açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz, sizce Bakan Avcı ve hükümetin Şubat 2014 öğretmen atamaları hakkındaki tutumu olumlu mu? Yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>