Son Dakika
13 Temmuz 2014 Pazar

Şubat 2014 Öğretmen Atamaları Branşlara Göre Tahmini Kadro Dağılımı

23 Aralık 2013 Pazartesi, 12:00
10_bin_ogretmen_atamasi_tahmini_kontenjan_dagilimlari_h98066

Öğretmen atamaları şubat 2014, 2014 yılında kaç bin öğretmen ataması yapılacak? 2014 Şubat öğretmen atamaları hangi kadroya kaç bin öğretmen atanacak? 2014 şubat öğretmen atamalarıyla ilgili son gelişmeler haberimizde.

Geçtiğimiz ay başbakanın yaptığı açıklamayla 2014 şubat ayında 10 bin öğretmen ataması yapılacağı duyurulmuştu. Başbakan Erdoğan yaptığı açıklamada on yılda 400 bin öğretmen ataması yaptıklarını, ancak bunun eğitimde kaliteyi yeterince arttırmadığını vurguladı. Bunun için bütçeyi de idareli kullanarak önümüzdeki şubat ayında on bin öğretmen ataması yapılacağını açıklayan Erdoğan, böylece öğretmen açığının biraz daha kapatılacağını açıkladı.

Öğretmen adayları tarafından merak edilen soru ise hangi kadroya ne kadar öğretmen ataması yapılacağıyla ilgili. Tahminlere göre en çok atama yapılacak branşlar Türkçe, Matematik, Sınıf Öğretmenliği, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği ile Rehber Öğretmenliği branşlarına yapılacak. Ancak bu branşlar ve ayrılacak kontenjan sayıları tamamen tahmini değerler içeriyor. Kesin sonuçların MEB tarafından önümüzdeki ay açıklanacağı planlanıyor. Biz de şubat 2014 öğretmen atamalarıyla ilgili son gelişmeleri sitemizden aktarmaya devam edeceğiz. Öğretmen atamalarıyla ilgili soru ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>