Son Dakika
28 Temmuz 2014 Pazartesi
Sponsorlu bağlantılar

Okulumuzu Sınıfımızı ve Çevremizi Temiz Tutmak İçin Ne Yapmalıyız

24 Aralık 2013 Salı, 11:00
okul ve çevre temizliği ile ilgili afişler2

Okul temizliğinin önemi, sınıf ve çevre temizliğinin önemi hakkında bilgi, çevremizi temiz tutmak için ne yapmalıyız? Öğrenciler için okul, sınıf ve çevreyi temiz tutmak için güzel bir yazı paylaşacağız sizlere.

Okul, sınıf ve çevre arkadaşlarımızın ve toplumumuzun ortak kullanımına açık alanlardır. Dolayısıyla bu alanların temizliğinden birkaç kişi değil hepimiz sorumluyuz. Temiz bir ortamda eğitim görmek, temiz bir çevrede yaşamak bizim için bir hayal değil. Sadece temizlik için yapmamız gereken önemli şeyler var. Şimdi size maddeler halinde temiz çevre, okul ve sınıf için önemli bilgileri maddeler halinde yazacağız.

  • Çevrenin temiz tutulması için etrafta mutlaka çöp kutularının olması gerekir. Etrafımızda çöp kutuları fazla olursa insanlar çöplerini yerlere atmak zorunda kalmaz.
  • Sadece çöp kutusu koymak yetmez. Bunların nasıl kullanılacağı, çöp kutularını kullanmanın önemi hakkında eğitici yazı, afiş ve reklamların yayınlanması önemlidir.
  • Yerlere çöp atanları en yakınımız bile olsa uyarırsak ileride insanlar çevre temizliğinin önemini kavrayacak ve buna göre davranacaktır.
  • Yerlere çöp atanları öğretmenimize veya ailemizden birine söylersek onların uyarıları daha etkin olacaktır.
  • Arkadaşlarımızı çevre ve sınıf temizliğine özendirmek için mutlaka ortak temizlik günleri düzenlemeliyiz. Bu günler bir süre sonra herkes için alışkanlık haline gelecek ve öğrenciler çevre bilincinin farkına varacaklardır.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>