Sponsorlu bağlantılar

2014/3 KPSS Tercihleri ve Başvuru Kılavuzu

04 Mart 2014 Salı, 11:45
indir

kpss 2014 başvuruları, sağlık bakanlığı personel alımı 2014, kpss 2014/3 tercih ve başvuru kılavuzu yayınlandı mı

Sağlık Bakanlığı 2014/3 puanıyla personel alımı yapacak. Tercihler 5-10 Mart 2014 tarihleri arasında boş kalan kontenjanların doldurulması amacıyla ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yapılacak. Tercih kılavuzunda boş kontenjanlar ve tercih yapılacak kurumların listesi bulunmakta. Adaylar istedikleri tercihleri önem sırasına göre belirlenen tarihlerde ÖSYM’nin sistemine girip onay işlemini yaptıktan sonra sonuçların açıklanacağı günü bekleyecek.

Adayların tercihlerini yapabilmesi için KPSS 2012 Lisans-Ortaöğretim ve Önlisans sınavlarından birine girmiş ve belirlenen puan türlerinde punları hesaplanmış olması gerekiyor. Yerleştirmelerde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puan türlerinden puanlarının hesaplanmış olması gerekiyor.

Tercihler 5-10 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacak ve ÖSYM’ye posta ve kargo yoluyla ulaştırılacak tercihler geçersiz sayılacaktır. Adaylar tercihlerini ÖSYM’nin sitesinde aday sistemi bölümünden TC kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek elektronik ortamda tamamlamaları gerekiyor. Ayrıca adayların başvurmak istedikleri kontenjanların şartlarını ve almaları gereken puannları kılavuzdan okuyarak doğru bir tercih yapmaları gerekiyor. Yanlış yapılan tercihlerde ÖSYM’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmuyor.

2014/3 KPSS Tercihleri ve Başvuru Kılavuzu ve Başvuru İşlemleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>