Son Dakika
02 Ağustos 2014 Cumartesi
Sponsorlu bağlantılar

2014 Mart Öğretmen Ataması Olacak mı

11 Şubat 2014 Salı, 22:23
7_bin_az_ogretmen_atanacak_03900

Öğretmen Atamaları Mart 2014 olacak mı? Öğretmen atamaları 2014 kontenjanları, 2014 mart ayında öğretmen ataması olur mu? Soruların cevabı haberimizde.

Atanamayan öğretmenler ek atamalar istiyor. Her ne kadar 2014 yılında 50 bin öğretmen ataması yapılacak olsa da bu sayı öğretmen adaylarını tatmin etmiyor.

Seçim dönemlerinde hükümetler daha fazla oy almak adına daha çok eleman alımı yaparlar. Aynı sistemin bu aylarda da işleyip işlemeyeceği merak konusu. Bilindiği gibi mart ayının sonunda yerel yönetimler seçimleri yapılacak. Hükümet, üzerindeki baskının ve oy kaybının azalması için sürpriz bir öğretmen ataması yapar mı yapmaz mı merak konusu. Çünkü 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde şubat ayında planlı bir şekilde öğretmen ataması yapılmış, ardından bir ay geçmeden yeni bir öğretmen alım kontenjanı sürpriz bir şekilde açılmıştı. Bu sayede AK Parti oylarını büyük ölçüde arttırmıştı. Aynı strateji bu dönemde de uygulanırsa hem Ak Parti seçimlerden başarıyla çıkacak hem de atanamayan öğretmenler için yeni bir fırsat doğmuş olacak.

Geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 2014 yılında ilkokul ve ortaokullarda 120 bin öğretmen açığı olduğunu ve yeterli bütçe ayrılamadığı için fazla öğretmen alımı yapılamadığını açıklamıştı. Yani ek öğretmen alımı için umutlar hala devam ediyor.

 

Yorum

  1. resim

    07 Mart 2014 at 23:44

    2014 mart ayında öğretmen ataması olmalı lütfen sınava kadar bir alım daha en azından küsüratla bir puanlarla bekleyenler atanmalı hakkımız 128.sıradayım mart yada haziran 2014 ataması mutlaka olmalı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>